10. Ing. Zdeněk Blaťák

Zdeněk Blaťák (Ing.; 43 let) je ředitel provozovny Auto Hégr a.s., autorizovaného prodejce a servisu ŠKODA AUTO, a.s. Od roku 2010 je předsedou Komise městské části Černovír a Klášterní Hradisko. V letech 2015–2016 byl členem majetkoprávní komise Rady města Olomouce.

Pochází z Olomouce, z městské části Černovír a Klášterní Hradisko, kde žije celý život a řadu let zde i veřejně působí. Vystudoval zdejší Základní školu Petřkova a následně obor chovatel na Střední zemědělské škole. Vysokoškolské studium ekonomiky a managementu absolvoval na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně.

Od roku 1998 je ženatý, má dceru a syna. Má rád rodinu, domov, svá domácí zvířata (psa, kočky, hady, králíky, slepice a spoustu dalších). Velice rád vaří a griluje. Kutí a stará se o svůj dům. Je vášnivým modelářem.

Je přesvědčen, že lidé se k sobě mají chovat slušně, pomáhat si, nekrást, nelhat. Starat se o své rodiče a rodinu. Znát historii své země. Je pro něj samozřejmostí, že je patriotem a vlastencem. Materiální hodnoty nejsou pro něj to nejdůležitější a Desatero je jeho základním životním krédem.