20. Martin Kašpar

Martin Kašpar (30 let) je geneaolog, knihkupec a fotograf.

Narodil se v Olomouci a většinu svého života žil v Těšeticích nedaleko Olomouce. Po vystudování oboru fotograf na střední škole v Brně pracoval v různých pozicích od prodavače nábytku, rozvozce pizzy či kresliče map až po knihkupce.

Jeho největší zálibou je bezesporu genealogie, která ovlivnila jeho život. Kromě zajímavých zjištění o vlastní rodině začal postupně své služby v této oblasti nabízet i zákazníkům z řad široké veřejnosti. Vzhledem k této zálibě/práci má možnost srovnávat minulost se současností.

Je iniciátorem záchrany budovy nádraží v Náměšti na Hané, kterou se její vlastník rozhodl demolovat. Rád by z této budovy učinil výchozí místo pro poznávání okolí Náměště na Hané. Při této aktivitě se seznámil s prací různých státních úřadů.

Je svobodný, bezdětný.

Záleží mu na tom, aby město Olomouc dokázalo více využívat svůj turistický potenciál, zejména ve spojení s tradicí, kterou má – tedy jako města květin. Také by se chtěl zasadit o další vylepšení v oblasti dopravy a také o vysvětlování problematiky řízení města široké veřejnosti.