27. Mgr. Jiří Steiger

Jiří Steiger (Mgr.; 49 let) je ředitel IT společnosti a předseda Hanáckého aeroklubu Olomouc. Je členem Komise městské části Neředín a školské rady ZŠ Nedvědova.

Narodil se v Olomouci, kde absolvoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou, poté vystudoval na Univerzitě Palackého v Olomouci obor Teoretická kybernetika. V oboru IT se dlouhodobě specializuje na zavádění informačních systémů v komerčním i veřejném sektoru.

V mládí byl nadšeným leteckým modelářem, poté se jeho největší zálibou stalo sportovní létání na kluzácích a motorových letadlech. Tomuto koníčku se věnuje již od svých patnácti let. V Hanáckém aeroklubu Olomouc, jehož je předsedou, létá i jako instruktor a vychovává nové mladé piloty. Účastní se také úspěšně řady sportovních leteckých soutěží. Je zastáncem rozvoje leteckého sportu v Olomouci  a bojovníkem za zachování olomouckého letiště, které letos slaví 100 let své existence.

Velkou zálibu má také ve sportovní střelbě. Je držitelem zbrojního průkazu a obhájcem zákonného práva na vlastnictví zbraně. Je členem sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX. Ve zbytku volného času rád cestuje po republice i po světě, a v zimě lyžuje.

Je ženatý, má syna a dceru.

Členem TOP 09 je od roku 2013.

Je přesvědčen, že tradice, odpovědnost a prosperita patří mezi základní kameny, na kterých lze stavět svobodnou, fungující a slušnou společnost.