29. Ing. Dana Calábková

Dana Calábková (Ing.; 48 let) je vedoucí IT oddělení Vědecké knihovny v Olomouci, členka Komise městské části Černovír a rovněž členka kontrolní komise.

Narodila se v Olomouci, v níž žije celý život. Vystudovala obory aplikovaná informatika na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci a inženýrská informatika na UTB ve Zlíně Po ukončení studia pracovala na pozici IT analytika. Jelikož má ráda knihy, přijala nabídku Vědecké knihovny stát se správkyní knihovního systému. V současné době se jako vedoucí IT oddělení podílí na projektech pořádaných Národní knihovnou v Praze a Moravskou zemskou knihovnou v Brně.

V rámci kurzů pro veřejnost organizuje ve Vědecké knihovně promítání dokumentárních filmů o lidských právech z festivalu Jeden svět a také diskuse s odborníky k dané problematice (ve spolupráci s koordinátory Jednoho světa).

Ve volném čase se aktivně podílí na projektech pro děti: např. na individuálním doučování dětí v rámci programu Člověka v tísni nebo na bezplatných kurzech programování CoderDojo. (CoderDojo je celosvětové hnutí bezplatných klubů programování, která do Česka přivedl europoslanec za TOP09 Luděk Niedermayer. Cílem je propojit lidi, kteří už programovat umí s těmi, kteří se to teprve naučit chtějí, a to nejen v České republice, ale po celém světě.) Zbylý volný čas věnuje koním a péči o ně.

Má dvě již dospělé dcery.

Po prezidentských volbách, kdy pomáhala jako dobrovolník Pavlu Fischerovi a poté Jiřímu Drahošovi, se jí zdálo logické pokračovat v podpoře některé z demokratických stran. Zvolila si TOP 09, jelikož je jí názorově nejbližší, především pro její postoj k EU.