33. Mgr. Petr Kvapil

Petr Kvapil (Mgr.; 39 let) je trenér měkkých dovedností, lektor, kouč a metodik firemního vzdělávání.

Narodil se v Hejčíně a stále zde bydlí. V roce 2003 dokončil studium na Univerzitě Palackého v Olomouci v oboru tělesná výchova na Fakultě tělesné kultury a v oboru historie na Filozofické fakultě. Krátce po státnicích odjel na dvouletý pracovní pobyt do USA s cílem naučit se dobře jazyk a osamostatnit se. Pobyt v Americe ho velmi obohatil. Naučil se vycházet s lidmi různých kultur a zvyků, okusil i tvrdou práci na demolicích. Z dělníka se snahou, ale i šťastnou náhodou dopracoval na pozici kancelářského pracovníka. Pobyt v zahraničí si prodloužil ještě o další dva roky v Anglii.

Po návratu z ciziny začal pracovat jako středoškolský učitel na gymnázium ve Šternberku. Dálkově si na Ostravské univerzitě vystudoval obor učitelství anglického jazyka pro střední školy.

Po čtyřleté praxi ve školství přešel do firemního prostředí. Začal se věnovat tréninku manažerských dovedností. Absolvoval intenzivní koučovací výcvik a stal se certifikovaným koučem.

Ve svém volném čase rád čte literaturu z oblasti osobnostního rozvoje. Miluje sport. V zimě rád lyžuje, běžkuje, v létě hraje tenis, volejbal, jezdí na kole a na bruslích chodí po horách. Má rád společnost dobrých přátel a poznávaní nových lidí a kultur.

Je ženatý, má dvě děti.

Je olomoucký patriot. Na rozvoji města mu moc záleží. Je pro něj důležité, aby komunální politiku dělali lidé s čistým štítem, kterým jde především o blaho města a jeho obyvatel. Rozhodnutí jít do voleb ovlivnil jeho kamarád Aleš Jakubec, kterého si nesmírně váží pro jeho pracovitost, smysl pro fair play a tah na branku.