36. Ing. Marcel Ludwig

Marcel Ludwig (Ing.; 29 let) pracuje na železnici jako výpravčí. Je členem komise pro občanské záležitosti Rady města Olomouce.

Narodil se a vyrůstal v Hradci Králové, po absolvování dopravní průmyslovky v Plzni vyrazil na zkušenou do Nizozemska, kde pracoval nejprve jako řidič kamionu, poté jako dispečer kamionové dopravy. Nabyl zde znalosti nizozemštiny, které pak využil mj. k překladu knihy Anděl strážný z Libné.
Jeho láskou však vždycky byla železnice, a tak se po čase vrátil do Česka, kde si pronajal nádražní byt v Jablonném v Podještědí a později se tamtéž stal i výpravčím. Při práci se rovněž vrátil ke studiím a v roce 2016 promoval v oboru ekonomika podniků cestovního ruchu na Ekonomické fakultě Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. V Olomouci žije od roku 2015.

Rád na amatérské úrovni sportuje, zejména jezdí na kole, běhá, hraje florbal a lyžuje. Ve svých 15 letech se stal držitelem licence Asociace profesionálních učitelů lyžování a do roku 2014 každoročně učil mladé lyžaře a snowboardisty v Krkonoších, později v Jizerských horách, a též v Nizozemsku na umělém svahu. Od roku 2012 je jeho vášní triatlon, především terénní, ale absolvoval již i závod v dlouhém triatlonu, a protože se na Olomoucku moc terénních triatlonů nepořádá, vrhl se s podporou rodiny na organizování vlastního závodu – Lošovského minitriatlonu, kam přijíždí nejen trénovaní borci z celé Moravy, ale do hobby kategorie se přihlašují i naprostí amatéři z Olomoucka, a nechybí zde ani dětské závody. Mezi jeho další záliby patří cestování (po luzích a hájích v Česku i v zahraničí, bez hotelů a cestovních kanceláří), hra na klavír nebo brnkání na kytaru, nejlépe u ohně.

Zajímá se o domácí politické a ekonomické dění.

Je ženatý a má dvě děti, které vede k aktivnímu životnímu stylu.

Ve společnosti mu chybí více slušnosti a úcty k vzdělanějším, starším, zkušenějším a úspěšnějším. Je přesvědčen, že v době ekonomického blahobytu, který zažíváme, bychom měli více myslet na budoucnost, než abychom ji všechnu „projedli“.