40. Irena Šnajdrová

Irena Šnajdrová (59 let) je manažerka krajské organizace TOP 09, místopředsedkyně neziskové organizace Neotáčej se zády a krajská garantka expertní komise TOP 09 na ochranu zvířat.

Od narození žije v Olomouci (s šestiletou přestávkou v Českých Budějovicích). Vystudovala gymnázium v Litovli a následně dvouletou nástavbu na Střední knihovnické škole v Brně. Pracovala v okresní knihovně v Olomouci, jako metodik pak ve Státní vědecké knihovně v Českých Budějovicích. V roce 1994 opustila obor a začala pracovat pro inzertní noviny v Olomouci (Novotisk – zástupce vedoucího divize Elefant). V roce 2009 vstoupila do TOP 09 a zároveň začala pracovat jako manažerka krajské organizace.

Je rozvedená, má syna a dvě vnučky. Rodina je pro ni to nejdůležitější.

Jejím největším zájmem jsou lidoopi a jejich ochrana – zajímá se především o ochranu goril. Nezisková organizace Neotáčej se zády, v níž působí, podporuje česko-indonéské projekty na ochranu živočichů a biotopu v oblastech nejvíce zasažených kácením deštných pralesů.

Má ráda cestování, ale bojí se létat. Za svůj největší úspěch považuje právě překonání strachu z létání. Vyrábí papírové korále a originální šperky z nich. Ráda čte a sleduje filmy, poslouchá hudbu, fotografuje (především zvířata).

Říká: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.