43. doc. Mgr. Jana Vašíčková, Ph.D.

Jana Vašíčková (doc., Mgr., Ph.D.; 45 let) je vysokoškolská pedagožka na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Je členkou Komise městské části Olomouc – Nová Ulice.

Narodila se ve Vsetíně, žila 18 let ve Zlíně, kde absolvovala čtyřleté gymnázium na Lesní čtvrti. Poté vystudovala na Fakultě tělesné kultury tělesnou výchovu a matematiku se zaměřením na učitelství pro střední školy. V průběhu studia strávila rok studiem ekonomie na Univerzitě v Umeå ve Švédsku. V Olomouci již zůstala a po roční učitelské zkušenosti se jí naskytla možnost vrátit se na FTK, kde působí od roku 2007.

V současné době je aktivní členkou několika zahraničních společností (Evropská asociace tělesné výchovy, Mezinárodní federace tělesné výchovy, Mezinárodní asociace pohybové gramotnosti), členkou českého HBSC týmu a členkou několika českých vědeckých společností (např. Česká pedagogická společnost, Česká kinantropologická společnost, Česká asociace pedagogického výzkumu). Působí jako výkonná editorka v odborném časopise Tělesná kultura.

V rámci evropského projektu, který se zabýval infrastrukturou pro sport a pohybovou aktivitu v zapojených evropských státech, spolupracovala s odborem koncepce a rozvoje města Olomouce.

Je vdaná, má dvě děti.

Mezi její koníčky patří literatura, filmy, vaření, cestování, a především sport jakéhokoliv druhu (badminton, inline bruslení, plavání, lyžování, snowboarding, turistika, jízda na kole atp.). V minulosti hrála závodně volejbal.

Je přesvědčena, že je nutné respektovat jedinečnost každého člověka a tomu je třeba přizpůsobit i život kolem nás.