45. Ing. Oto Kaděrka

Oto Kaděrka (54 let) je spolumajitelem firmy OTOSPORT 1993 a celoživotní vášnivý sportovec.

Narodil se v Olomouci a žije zde celý život v Olomouci (nejprve na Lazcích, nyní v Radíkově). Gymnaziálního vzdělání se mu dostalo ve Šternberku, doplnil ho pak pěti lety studia na VUT v Brně (obor konstrukce a dopravní stavby). Pracoval u Českých státních drah, už dlouho se však živí jako obchodník s jízdními koly: největší část profesního života se zabýval logistikou u americké značky kol TREK v České republice, nyní se již ale věnuje výhradně jen své značce OTOSPORT 1993.

Cítí se být šťastným člověkem, kterému bylo dáno, aby se koníček stal jeho povoláním. Je především lyžař, kanoista a cyklista.

K jeho největším sportovním úspěchům patří medaile z vodáckého mistrovství ČSSR na dlouhých tratích v roce 1981. Od junáckých let je funkcionářem: z pozice pokladníka v kanoistickém kluby TJ Sigma Hodolany, postupně „dospěl“ až k pozici viceprezidenta Svazu lyžařů ČR (2003–2006). Nyní již 15 let zastává post předsedy Krajského svazu lyžařů (k „jeho ovečkám“ patří bratři Bankové či Jan Hudec). Je také místopředsedou Krajského výboru České unie sportu. Po revoluci s partou nadšenců spoluzaložil Moravský pohár amatérských cyklistů, o který se dodnes závodí. Stále je aktivním trenérem malých lyžařů, mimo jiné i vlastních vnoučat, kterých má celkem pět.

Posledních jedenáct let věnuje svůj čas kromě práce a sportu ve větší míře i rodině, neboť se ženou byli odměněni v pozdějším věku narozením dcery.

Ač mu kamarád jeho mámy vždycky říkal „Otiku na politiku se vy… ty neumíš lhát a krást“, snaží sám sebe přesvědčit, že politika může být prospěšná. Jeho životní motto je: „Není jednoduché zůstat svůj.“ Je přesvědčen, že lež je sice snáze uchopitelná a uvěřitelná než pravda, ta je však mnohem krásnější, přestože je těžší ji dokázat. S jeho pohledem na svět se lze seznámit i na jeho blogu: kaderka.blog.idnes.cz.

Olomouc je TOP!