5. Mgr. Isabela Pospíšilová

Isabela Pospíšilová (Mgr.; 44 let) je biochemická zdravotní laborantka na Oddělení klinické biochemie Fakultní nemocnice a také spolumajitelka firmy Moisha Wings vyrábějící originální české šátky na nošení dětí. Téměř 15 let je členkou Komise městské části Nový Svět a členkou Školské rady ZŠ Heyrovského.

Pochází z Ostravy, odkud ve svých 14 letech odešla do Olomouce na Střední zdravotnickou školu, kde vystudovala obor zdravotní laborantka. Olomouc jí učarovala svou atmosférou, proto se rozhodla zde zůstat a v roce 1992 nastoupila na Oddělení klinické biochemie Fakultní nemocnice. Během rodičovské dovolené vystudovala obor křesťanská výchova na Cyrilometodějské teologické fakultě UP.

Po rodičovské dovolené se však vrátila zpět ke zdravotnictví a své profesi zdravotní laborantky s biochemickou specializací se věnuje celý svůj život. Svou práci a laboratoř miluje, a to především díky skvělým lidem, které má kolem sebe.

Od roku 2000, kdy se poprvé setkala s nošením dětí v šátku, je propagátorkou myšlenky důležitosti těsné fyzické blízkosti dětí a rodičů. Nejdříve jako majitelka obchodu s šátky a posléze jako spolumajitelka firmy, která vyrábí originální české šátky a ergonomické nosítka Moisha z nejrůznějších materiálů.

Se svým manželem, třemi dětmi, dvěma psy a třemi kočkami žije ve čtvrti Nový Svět.

Má ráda jízdu na horském kole a horské výšiny, in-line brusle a jízdu na řece se zadákem, na kterého je spoleh. Radost jí u dlouhých večerů udělá dobrá kniha či film a sklenice dobrého vína.  Je velkým fanouškem J. R. R. Tolkiena, Terryho Pratcheta a Marvelu. Miluje moderní i klasický balet, rockovou muziku i kresby své dcery.

Olomouc považuje za živé a dynamické město, které stále vyvíjí a proto v okamžiku, kdy se jeden problém vyřeší, vyvstane další. Za důležité tedy považuje žít a dýchat se svým městem, vnímat jeho krásu i jeho potíže, nezavírat před problémy oči a snažit se věci řešit.

Jejím životním krédem je důvěra v lidi a jejich vzájemnou spolupráci. Je přesvědčena, že jen tak lze vytvořit fungující a spokojenou společnost.