6. prof. MUDr. Pavel Horák, CSc.

Pavel Horák (prof., MUDr., CSc.; 52 let) pracuje jako lékař-revmatolog ve Fakultní nemocnici v Olomouci a přednáší na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Absolvoval gymnázium v Uničově, následně Lékařskou fakultu UP v Olomouci. Odborně se ve své profesi lékaře zabývá internou, revmatologií a chorobami kostí a má více než dvacetileté zkušenosti jako vysokoškolský pedagog LF UP v Olomouci v pozicích od odborného asistenta, přes docenta po VŠ profesora. Má zkušenosti z vědecké práce, absolvoval několik zahraničních pobytů, mimo jiné jako stipendista Fulbrightovy nadace na University of Minnesota (USA), a je řešitelem či spoluřešitelem řady grantových projektů Ministerstva zdravotnictví ČR. Je místopředsedou České revmatologické společnosti a členem výboru Společnosti pro metabolické onemocnění skeletu. Je autorem řady odborných publikací.

Spolu s manželkou Bohumilou vychovávají čtyři děti: Filipa, Moniku, Tomáše a Alžbětu.

Má rád hudbu, divadlo, literaturu, jízdu na kole, lyže a cestování a zajímá se o společenské dění.

Do komunálních voleb jde s ideou posílení místa Olomouce na mapě Evropy jako významného univerzitního centra a dobrého a krásného města pro život.