9. Ivana Janečková

Ivana Janečková (59 let) je ekonomka. Osmým rokem pracuje v Komisi městské části Povel, jíž je aktuálně předsedkyní, je rovněž členkou bytové komise Rady města Olomouce.

Narodila se na Vysočině, odkud byla v útlém věku „přesazena“ na Hanou do Olomouce, kde se již cítí doma. Stále však miluje hory a turistiku. Její celoživotní láskou je sport: v dětských letech hrála házenou, reprezentovala Českou republiku a město Olomouc, v současné době preferuje tenis a kolo (včetně každodenních cest do práce). Věnuje se fyzické kondici a vede k tomu i další.

Má dvě děti, syna a dceru, a dvě vnučky.

Je pyšná na svoje město Olomouc, zvláště proto, že pomáhá mladým a talentovaným sportovcům a sportovkyním. Dcera Simona jde v jejích šlépějích, získala základy volejbalu právě v rodné Olomouci a pak Olomouc reprezentovala. Patřila však i k oporám rakouské extraligy.

Mimo lásku ke sportu velmi ráda cestuje a poznává krásy a kultury cizích krajů a tajemství moří a oceánů. V soukromí si ráda zahraje na klavír. Podlehla v plném rozsahu pěstování netřesků.

Je přesvědčena, že každý člověk by měl žít tak, aby mohl být spokojený sám se sebou a aby měl pod kontrolou svou „domácí ekonomiku“. A neměl by chtít všechno. Vždyť co by s tím dělal?